Телефони +38 (093) 103-08-27 +38 (097) 346-35-38 +38 (050) 757-84-73
uk ru en
Дозволи Держпраці

Дозволи Держпраці

Роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов’язань на постачання.

Підставою для переоформлення документа дозвільного характеру є:

  • зміна найменування суб’єкта господарювання — юридичної особи або прізвища, імені та по батькові фізичної особи — підприємця;
  • зміна місцеперебування суб’єкта господарювання.

(ст.21  Закону України Про охорону праці)

Порядок видачі дозволу та переліки видів робіт, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки затверджений постановою Кабінету міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107 (зі змінами).

Згідно з зазначеним Порядком для отримання дозволу, суб’єкт  господарювання звертається до Держпраці із заявою встановлено зразка, до якої додається висновок експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання. Зазначений висновок видається експертною організацією, на підставі проведеної  експертизи.

Експертна організація  має задовольняти вимогам, що затверджені наказом Міністерства соціальної політики України 12.04.2018  № 507.

НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР ЕКСПЕРТИЗИ ОБ’ЄКТІВ НАФТОГАЗОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ – є експертною організацією, яка повною мірою відповідає зазначеним критеріям.